A szoros küzdelmet ígérő tagállamokból is jelenteni kezdtek az első megyék.
Nyitókép: Dilara Irem Sancar / ANADOLU / Anadolu via AFP
Elemzői közhely, hogy az Egyesült Államok elnökválasztása a csatatérállamokban dől el. Az eredményeső első cseppjei még teljesen biztos államokból kezdtek hullani, most viszont már a csatatérállamokból is elindult az eredményszolgáltatás.
Az egyik legkiélezettebb versenyt ígérő, az amerikai Délhez tartozó Georgiában továbbra is egyértelmű Trump előnye. A szavazatok 81,5 százalékát értékelték ki eddig. A 16 elektorral bíró államban a közvélemény-kutatások átlaga szerint több mint 2 százalékos Trump-előny mutatkozott a kampányban, s Trump vezet is, bár előnye szűkül – mégpedig 51,9-47,4 arányban.
A szintén csatatérállam Virginiában 56,3 százalékos a szavazatok feldolgozottsága. Itt Harris vezetett hosszú ideig, de Trump a legfrissebb adatok szerint átvette a vezetést: 49,7-48,7 arányban veri jelenleg ellenfelét, de előnye szűkül. Észak-Karolinában, ahol a közvélemény-kutatások valamivel 1 százalékon túli Trump-előnyt jósoltak, 52,6 százalékos feldolgozottság mellett Trump fordított: a republikánus jelölt javára 52,2-46,7 az arány, amely az ő szemszögéből ráadásul folyamatosan javul is. Wisconsinból is szállingóznak az eredmények, ott 44,6 százalékos feldolgozottságnál Trump vezet a hajszál törtrészével: 49,29-49,21 arányban.
Egyelőre Kamala Harris örülhet egy kulcsfontosságú csatatérállam részeredményeinek:
Michiganben még alacsony, 19 százalékos a szavazatok feldolgozottsága, de egyre szűkülő, 50-48,2 arányú Harris-előny mutatkozik. Pennsylvaniában, a talán legfontosabb billegő államban 50,7 százalékos feldolgozottságnál 50,7-48,4 százalékra, egyre egyértelműbben Trump vezet, de ez nagyon szoros meccs lesz még.
Ohio állam lett az első olyan csatatérállam, amelynek sorsa megpecsételődni látszik – 17 elektorát a Fox News már Trump javára írta, ami a 73,8 százalékos feldolgozottságnál mutatkozó 56,2-43 arányú Trump-előnyt látva nem is meglepő.
Kapcsolódó cikkek a Amerikai elnökválasztás 2024 aktában.
A független-objektív Politico szerint „megbocsátható”, hogy így mentheti ki egy „republikánus koncepciós perből” az adócsaló és drogfüggőként fegyvert vásárló Hunter Bident. Ám van egy kis bökkenő.
Zuckerberg korábban mindent bevallott, ugyanis úgy cenzúráztak, ahogy a demokraták kérték.
Az ügyet a hivatalban lévő elnökök elleni vádemelést tiltó szabályok miatt zárták le, de Trump második ciklusa után újranyithatják.